• EET (e-tržby) dostala další ránu. Má cenu v ní pokračovat?

    Elektronická evidence tržeb (EET), projekt, s nímž spojil svoji politickou budoucnost v této vládě ministr financí Andrej Babiš, dostala další zásah. Řemeslníci podle schváleného koaličního návrhu začnou evidovat tržby až pětadvacet měsíců poté, co zákon začne platit. Což v překladu znamená po parlamentních volbách, tudíž pravděpodobně nikdy nebo až za někdy hodně dlouho.

    Do zákona tak pravděpodobně na podzim příštího roku spadne šedesát tisíc restaurací, hotelů a potom, o tři měsíce později, možná i dvě stě padesát tisíc malo- i velkoobchodníků. To vše ale pouze za předpokladu, že zákon sněmovna schválí, že správně proběhnou všechna pozastavená výběrová řízení a že celý systém bude správně fungovat. Tak, aby byl k něčemu Finanční správě a současně byl uživatelsky příjemný, což nemusí být to samé.

    Na zavedení systému si ministerstvo financí vyhradilo sedm měsíců. Zatím existuje jen brožurka o EET (e-tržby), jíž vévodí podobizna Andreje Babiše, a pár videoklipů z dílny ANO. Chtělo by se dodat, když existuje toto, má cenu vůbec pokračovat?

    Zdroj: Júlie Hrstková  |  ihned.cz

    Zanechte zprávu →

Zanechte zprávu

Zrušit odpověď