• Místo EET speciální účtenky od ministerstva?

  Místo EET speciální účtenky od ministerstva?

  Drobní podnikatelé by se mohli vyhnout EET. Místo toho by ale museli používat papírové účtenky od ministerstva a jednou měsíčně poslat úřadům údaje o tržbách.

  Zároveň chce ministerstvo zavést EET pro podnikatele z třetí a čtvrté vlny, jejichž náběh zrušil Ústavní soud. Počítá s tím návrh novely zákona o EET, o kterém dnes informovala ČTK.

  Místo EET papírové účtenky od ministerstva?
  Ministerstvo financí již připravilo novelu zákona o evidenci tržeb, kterou mimo jiné reaguje na rozhodnutí Ústavního soudu, který část evidence v prosinci zrušil. Nově chce ministerstvo zavést výjimku (tzv. zvláštní režim) pro podnikatele s nízkými příjmy, kteří nejsou plátci DPH. Konkrétně by se týkala neplátců DPH, kteří nemají více než jednoho zaměstnance a zároveň jejich příjmy z evidovaných tržeb nepřesahují za posledních 12 kalendářních měsíců 200 000 korun a počet evidovaných tržeb za posledních 12 kalendářních měsíců nepřesahuje 500.

  Tito podnikatelé by sice dostali výjimku z EET, ale evidenci by se úplně nevyhnuli. Museli by totiž využívat papírové účtenky poskytnuté ministerstvem financí a jednou měsíčně posílat finanční správě údaje o tržbách. Podnikatel by pak nesměl vydávat jiné účtenky než od ministerstva.

  Více informací o tomto tématu nalezete ZDE.

  ZDROJ: https://www.podnikatel.cz/

  Zanechte zprávu →

Zanechte zprávu

Zrušit odpověď