• Nákup pokladen si podnikatelé nechávají na poslední chvíli. Hrozí mi vysoké pokuty

  Sice už je říjen, ale podnikatelé v Česku si nákup pokladních systémů k elektronické evidenci tržeb nechávají na poslední chvíli. Čím blíže je ale oficiální spuštění projektu, tím vyšší je poptávka po těchto zařízeních. Ačkoliv, již nyní musí být poskytovatelé řešení pro EET připraveni nabídnout svým zákazníkům vhodné řešení, největší nápor čekají až ke konci roku.

  Situace se však podle slov ředitele společnosti Elcom Prešov, Miloslava Karaffu, vůbec nevymyká standardu. Pro Finance.cz nedávno uvedl, že „ve všech zemích V4, kam jsme řešení pro EET dodávali, to bylo podobné. Pro podnikatele to bylo Zpočátku nutné zlo. “

  V České republice se první etapa Elektronické evidence tržeb dotkne přibližně 50 tisíc subjektů. Někteří výrobci a poskytovatelé pokladních řešení se ale obávají, že téměř třetina podnikatelů si do prosince nestihne pořídit vhodné pokladní řešení a vystaví se tak hrozbě pokuty. Ta se v tomto případě může vyšplhat až na úroveň půl milionu korun.

  Už minulý týden bylo z debaty Deníku zřejmé, že blížící se EET nemúti vody jen mezi podnikateli, ale i v řadách politických představitelů. Andrej Babiš, ministr financí České republiky během ní několikrát zmínil, že projekt má potenciál přinést několik desítek milionů eur, přičemž občanů by neměl nijak omezovat.

  Zatímco koncoví zákazníci se blížícím se EET nemusí cítit ohroženi, Damoklův meč už rozhodně visí nad podnikateli, kterým nyní začíná zvonit poslední příležitost pro koupi vhodné kasy. Na trh vstupuje mnoho výrobců i poskytovatelů pokladních řešení, které se snaží vyhovět požadavkům každého zákazníka.

  Jedním z nich je i společnost Elcom Prešov-jednotka v poskytování pokladních řešení na slovenském trhu, která již 18 let poskytuje své služby i v Čechách. Nyní přichází také s novými řešeními speciálně pro EET. Výhodu oproti jiným společnostem, vidí Elcom zejména v poskytování spolehlivých řešení bez dalších měsíčních paušálů, v jednoduchosti ovládání a v kompaktnosti pokladny.

  Zanechte zprávu →

Zanechte zprávu

Zrušit odpověď