• Rozpočtový výbor odklepl evidenci tržeb – její náklady převýšily miliardu korun

    Elektronická evidence tržeb prošla hladce skrze sněmovní rozpočtový výbor. Ten poslancům doporučil soubor zákonů o evidenci tržeb schválit a zároveň posunout jeho účinnost až na polovinu příštího roku. Tím ale hladká cesta skrze parlament končí. Opozice totiž hrozí obstrukcemi.

    ANO si navíc návrhem Jany Lorencové prosadilo, že bude zrušena jedna z výjimek týkající se postupného náběhu elektronické evidence. Tato výjimka konkrétně stanovila, že výjimku budou mít od počátku poplatníci, jejichž tržby nepřekročí dva miliony korun a zároveň pětinu součtu jejich tržeb za předcházejí zdaňovací období, týkat se to mělo pouze těch tržeb, které by podléhaly evidenci tržeb. Toto výbor nakonec doporučil vypustit.

    E-tržby vyjdou podle Babiše daňové poplatníky na 1 miliardu a 220 milionů korun, a to po dobu prvních pěti let existence EET. Babiš zároveň však upozornil, že jeho resort nemůže částku určit úplně přesně. Jedná se zatím o odhady. Zároveň ministr financí doplnil, že ministerstvo již připravuje smlouvu na fungování systému, v níž bude figurovat částka na 223 milionů korun.

    Zdroj: podnikatel.cz

    Zanechte zprávu →

Zanechte zprávu

Zrušit odpověď