• Žádat o autentizační údaje jinak než osobně nebo elektronicky, se vám pravděpodobně nevyplatí

  O tom, že Elektronická evidence tržeb se nezadržitelně blíží svědčí i fakt, že již přesně osm dní mohou podnikatelé žádat o vydání autentizačních údajů nevihnutých k EET.

  Pokud však budete o tyto údaje žádat písemně či prostřednictvím datové schránky, zřejmě nepochodíte. Jedinými schválenými kroky, jakými můžete o autentizační údaje žádat je osobně, nebo přes takzvaný Daňový portál.

  Osobně můžete přitom o údaje požádat velmi jednoduše, na kterémkoli finančním úřadě. Daňový portál poskytuje možnost vydání autentizačních údajů po přihlášení se do systému pomocí přihlašovacího jména a hesla platného pro datovou schránku.

  „Podáte, který podá Žádost nepodporovaným způsobem, bude správcem daně vyzván k odstranění vady podání. Uvedenou vadu lze odstranit podání nového Žádosti o Autentizační údaje, “

   

  mluvčí generálního finančního ředitelství, Petra Petlachová.

  Přestože autentizační údaje jsou klíčovým aspektem bez kterého nelze tržby evidovat, dosud o ně požádalo jen přibližně 500 podnikatelů.

  „Přes autentizační údaje se podnikatelé následně přihlásí do webové aplikace Elektronická evidence tržeb. Vní musí ještě před startem evidence vyplnit údaje o všech provozovnách, prostřednictvím kterých provádí činnosti, z nichž plynou evidované tržby. Poté, co podnikatel uvede údaje o provozovnách, může v dané aplikaci získat digitální certifikát. Ten se poté musí nainstalovat do pokladních zařízení, přes které budou tržby evidovány. Funkčnost zařízení s certifikátem si půjde otestovat až od listopadu, ministerstvo financí však radí podnikatelům, aby o autentizační údaje zažádali co nejdříve,“

  portál Podnikatel.cz.

  Navzdory nevoli mnoha podnikatelů a provozovatelů gastronomický a ubytovacích služeb, začne první vlna Elektronické evidence tržeb v České republice probíhat již od 1.prosince. Celý trh by měla EET obsáhnout do konce roku 2018.

  Zanechte zprávu →

Zanechte zprávu

Zrušit odpověď